Založ si blog

Vymývanie mozgov!

Je tomu už rok a pol od kedy som sa začal aktívne zaoberať komunálnou politikou. Od tej chvíle na mňa útočili rôzni občania nášho mesta a dávali ma do súvisu kde s kým a pokračuje to až  do dnešných dní. No najviac ma štve keď na mňa útočia bývalí kolegovia z PZ, kinder poslanci MsZ a primátor mesta Humenné.

Preto som sa rozhodol, že už je čas k tomu niečo napísať.

Po nežnej revolúcií som sa stal štátnym zamestnancom a nastúpil som k policajtom PZ SR. V tých najťažších časoch keď k moci prišli mečiarovci na čele s Mečiarom, som bol silno proti týmto ľudom a ich politike. Na policajnom oddelení som sa ako jediný hrdo hlásil k vtedajšej pravicovej opozícii. Preto keď poradca, bývalého nebohého prezidenta Michala Kováča, prišiel víkendovať so svojou manželkou na lesnícku chatu krosna, okr. Humenné, tak som ako bol jediný poverený strážiť to opozičné indivídum, nakoľko aj v polícii boli v tej dobe všetci mečiarovci a väčšina sa na nebohého prezidenta Kováča a jeho tím, pozerala pohŕdavo. Potom prišla k moci pravica pod vedením SDKÚ a všetci sme verili, že sa veci začnú konečne meniť k lepšiemu. Aj ja som tomu veľmi veril. Bohužiaľ až taká lepšia zmena ako som dúfal, neprišla. Po čase tento pravicový zlepenec vystriedala strana SMER-SD. Vystriedala ho preto, lebo ľudia už nemohli pozerať akú špinu a cigánstvo ktoré stvárala pravica vo vláde aj so stranou KDH. Došlo k masívnemu rozpredávaniu štátneho majetku, prišli neskutočné kauzy a bohužiaľ po príchode SDKÚ k moci, sa ľudom na Slovensku, začalo žiť horšie. Nútili nás uťahovať si opasky.  Ja ako mladý človek a policajt som to zo začiatku chápal a bral som to. Bohužiaľ všetky sociálny výhody pre občanov začali škrtiť. Najhoršie dopadli ľudia na invalidných dôchodkoch. Moji ženatí kolegovia ak chceli prežiť tak začali svoje manželky posielať za prácou do Rakúska. Platy v PZ SR boli mizerne. Ministri vnútra z SDKÚ a KDH ďalej pokračovali v ničení PZ zboru po nešťastnom ministrovi z HZDS. Táto devastácia zboru bola neskutočná. V tých časoch sa na zápisnice z vypočúvania používali staré tlačiva ešte z čias socializmu. Na jednej strane preškrtnuté predtlačené tlačivo a na druhej výpoveď. Používali sme staré písacie stroje a staré auta. Na celodennú službu sme dostavali limit na benzín a to 20 l.  Bohužiaľ pre mňa a väčšinu kolegov to bola strašná doba.

Po rokoch ich pravicového vládnutia ako som už spomenul, tento zlepenec vystriedala strana SMER-SD. Priznám sa, že v posledných voľbách pred príchodom strany Smer, som dal hlas strane OĽaNO. Bol to hlas skôr zo zúfalstva ako z logiky.  Predtým som ho vždy dával SDK, SDKÚ a SaS. SaS ma sklamala, nakoľko na ľudí zabudla a pozerala len na biznismenov. Celý život som bol orientovaný pravicovo. Lenže po príchode strany SMER-SD sa v policajnom zbore začalo veľa meniť k lepšiemu. Policajtom začali stúpať platy. Začali dostavať nové a oveľa kvalitnejšie auta, motorky a oblečenie. A v neposlednom rade ak ste išli do výsluhového dôchodku, ten sa začal prepočítavať po novom. Odmena výsluhového dôchodku neúrekom narástla. Taktiež ste dostali tučné odchodné a za toto odchodné ste si mohli ísť rovno kúpiť úplne nové auto. To aj veľa kolegov spravilo. Preto mi je ľúto, že  veľa z nich dnes pľuje na stranu SMER-SD. Pritom dnes môžu na výsluhových dôchodkoch žiť luxusný a pohodlný život. Paradoxne som od týchto kolegov očakával, že si budú pamätať časy ako sa im viedlo za SDKÚ. Strana SMER-SD umožnila invalidným dôchodcom a taktiež starobným dôchodcom žiť trošku dôstojnejší život. Každá matka si na materskej dovolenke polepší minimálne o sumu 100 eur.

Ešte v posledných komunálnych voľbách som bol silno pravicovo orientovaný. Bohužiaľ, ale pre mňa  chvála Bohu, som nedostal dostatočný počet hlasov na poslanca mestského zastupiteľstva a tak som sa nestal poslancom. V Humennom vyhral pravicový zlepenec. Veľmi málo ľudí si uvedomuje aké katastrofálne následky to pre nás všetkých bude mať! Tento zlepenec za skoro 8 mesiacov vládnutia do Humenného nepriniesol žiadnu zmenu. Skôr to všetko ide dole vodou. Ja ako občan som začal poukazovať na rôzne pochybenia a na miesto argumentov na mňa ako samotný primátor Meričko, tak aj dvaja neschopní kinder poslanci Ruščanský a Šudík začali špinavo útočiť a poukazovať, že som skrachovaný kandidát na poslanca. Zapredanec p. Vaľovej a robím špinavú prácu pre stranu SMER-SD. Ja som už niekoľkokrát napísal, že s p. Vaľovou som sa nikdy nestretol a ani ju nepoznám. Uvedomujem si, že toto je štvavá kampaň liberálnej pravice na Slovensku a prázdni ľudia, ktorí roky sedia v politike sa zrazu zobudili a tvrdia o sebe, že sú novou záchranou. Do dnes tieto osoby pre spoločnosť nič nedokázali urobiť, len ožobráčili tento národ.  Mne ako momentálne osobe živiacej sa podnikaním, veľmi vyhovuje, že príde pravica k moci, lebo zníži dane a ja konečne budem môcť lepšie žiť. No zároveň ako rodič a človek ktorý sa už blíži do veku, kde musí pozerať aj na zadné vrátka, si uvedomujem, že nemôže prísť k moci tento pravicový zlepenec, nakoľko nás prípraví o väčšinu a ak nie tak o všetky sociálne výhody.

Aj v mestách Bratislava, Nitra a Košice ľudia verili v pravicovo liberálnu zmenu, ktorú volili v komunálnych voľbách. Bohužiaľ každý deň sa poukazuje na neschopnosť nových politikov a očakávaná  zmena neprišla a ani nepríde.

K moci sa dostávajú akurát tak oligarchovia, ktorí nemôžu verejne vystupovať a sú skrytí za názvami novovzniknutých liberálnych strán.

Zamyslite sa, aký mediálny tlak na nás pôsobí z rádií, televízie, novín a sociálnych sieti. Vystupujú a medializujú len troch hlavných predstaviteľov takzvanej novej generácie politikov.

 

Vymývanie mozgov!Je tomu už rok a pol od kedy som sa začal aktívne zaoberať komunálnou politikou. Od tej chvíle na mňa…

Uverejnil používateľ Ľubomír Gergeľ Štvrtok 11. júla 2019

MHD Humenné! ! !

12.09.2019

Včera som dal výzvu určenú pre primátora, na zrušenie Ne-transparentného výberového konania na prevádzkovateľa MHD v Humennom. Kedže sa s tým nič nedeje, tak Vám milí spoluobčania chcem viac »

Moja úvaha k strane Dobrá voľba!

21.08.2019

Ak sa k novej strane Dobrá voľba, ktorú založil Tomáš Drucker, pridá aj terajší premiér Peter Pellegrini, zároveň aj bývalý minister kultúry Marek Maďarič, tak táto strana vo voľbách viac »

Zámer stiahnutý! ?

24.06.2019

Medzi prvými som informoval všetkých občanov nášho mesta Humenné a to už 22. mája 2019, že mesto sa snaží podpísať nevýhodnú zmluvu s firmami HES a Chemes. Od tej chvíle som bol atakovaný viac »

Daniel Lipšic

Lipšic aj Kyselica sa zhodli, že nahrávka Gorily je užitočná

20.10.2019 14:53

Advokát si myslí, že zvuková nahrávka Gorily je použiteľná ako dôkaz v trestnom konaní.

parlament, erik tomas

Tomáš: Trnka by si mal dočasne pozastaviť výkon funkcie sudcu

20.10.2019 13:08

To isté by podľa Tomáša mala urobiť aj bývalá štátna tajomníčka Jankovská.

pellegrini

Pellegrini: Len jedno percento z údajnej nahrávky je o Ficovi

20.10.2019 12:21

Na nahrávke Fico nehovorí nič nelegálne a ide o kauzu vlády Mikuláša Dzurindu, tvrdí premiér.

hypotéka, dom, kľúč, mladí ľudia, nové bývanie

V realitách nič nové, ceny bytov rýchlo rastú

20.10.2019 12:12

Za prvé tri kvartály roku 2019 sa na Slovensku zvýšili ceny bytov o 7,7 %. Za deväť mesiacov tohto roka vzrástla z 1671 až na 1800 eur za m2).

lubo343

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 17873x
Priemerná čítanosť článkov: 1625x

Autor blogu

Kategórie