Založ si blog

Humenné ma aj inú alternatívu na vykurovanie! ! !

Vážení spoluobčania mesta Humenné. Terajší primátor mesta Miloš Meričko so svojím zlepencom pre nás pripravili netradičný darček. Chcú podpísať maximálne nevýhodnú zmluvu s firmou HES a Chemes. Táto zmluva ma platiť 20 rokov a stáva mesto Humenné do pozície pozorovateľa.

Primátor Meričko, pred voľbami 2018 ako hlavný bod svojho volebného programu sľúbil, že zníži ceny tepla v Humennom. Ten istý človek, vylúčil verejnosť z rokovaní o novej zmluve a na rokovanie si prizval za stranu mesta absolútnych amatérov, viď foto. Toto poukazuje na to, že primátor chystá na vlastných občanoch mesta podvod.

Od decembra 2018 vedeli, že bude výzva na dotáciu pre rozvodné vykurovacie potrubia a peniaze sa budú dať získať z EU. Bohužiaľ o tom až do teraz mlčali, keď začali občanov presviedčať ako je potrebne urýchlene podpísať túto zmluvu aby mesto mohlo dotáciu dostať. Zároveň zamlčali, že potrubie vlastní mesto a mesto nepotrebuje zbytočného partnera. Taktiež poukazujú, že mesto nemá technológie a ani ľudí. Bohužiaľ technológie ani ľudí nemá ani HES.

Táto spoločnosť si ľudí a technológie prenajíma od firmy Energobyt a tá si prenajíma práce u subdodávateľov. Preto sa všetko niekoľkokrát predražuje. Firma Chemes odmieta modernizovať kotly na uhlie, nakoľko sa dožaduje novej zmluvy na 20 rokov aby sa im to finančne oplatilo. Prvá 20-ročná zmluva im o rok končí. Preto sa pýtam čo robila firma Chemes, prečo chce modernizovať až teraz?

Európska únia tlačí na čisté bez emisné vykurovanie. Prečo má ísť Humenné opačným smerom? Prečo občania nášho mesta a hlavne naše deti si nezaslúžia čisté a zdravé prostredie? V Humennom sme prišli o veľa, máme zamorené prostredie, prišli sme o firmy ktoré nás zamestnávali. Do Humenného nevedie žiadna kvalitná cesta. A teraz prichádzame aj o posledné čo nám ostalo a to je čisté a zdravé ovzdušie.

Aj na to všetko má Humenné alternatívu. Písal sa rok 1975. Realizovaný vrt v časti Podskalka patriacej do katastrálneho územia obce Ptičie ukázal prítomnosť termálnej vody. Bol navŕtaný v hĺbke 908 – 928 m, pričom bola zaznamenaná kolektorová teplota 33 0C s celkovou mineralizáciou 830 mg/l.

Aj dnes je tento vrt považovaný za jediný doložený zdroj termálne vody v našom okolí. Informuje o tom dokument Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Humenné.

„V súčasnosti sa pripravuje feasibility study (štúdia realizovateľnosti projektu) k možnosti ďalšieho využitia tohto vrtu,“ uvádza sa ďalej v mestskom dokumente.

Ďalšou možnosťou je tepelné vykurovanie pomocou vodíkovej hydrolýzy.

 

Preto sa pýtam pána primátora Merička, prečo sa mesto neuberá týmto smerom a prečo ľuďom v meste nedajú úplne najlacnejšiu možnosť vykurovania domácnosti. Taktiež prečo sa do budúcej zmluvy s dodávateľmi nedá klauzula, že mesto bude nakupovať teplo od dodávateľov z priemeru troch najlacnejších miest na Slovensku. Dneska to platí pri liekoch a funguje to.

Na záver chcem poukázať na to, že firma Mekom a.s. za majiteľa Molnára, ako prvá sa odstrihla od HES, nakoľko teplo pre nich bolo pridrahé. Zároveň poslanec Branislav Čekovský ktorý býva v bytovom dome na ulici Kukorelliho, kde je aj predsedom spoločenstva, dal ich bytový dom odpojiť od teplovodného potrubia HES. Bytový dom napojili na vlastný plynový kotol a podarilo sa im znížiť náklady na vykurovanie o 2/3. Preto sa pýtam, pán Čekovský, ty chceš podporiť túto zmluvu???

 

Vážení spoluobčania, zamyslite sa či naozaj ste ochotní platiť najdrahšie teplo na Slovensku ako doteraz.

Ak som mnou čo i len v jednej vete súhlasíte, prosím dajte lajk a ZDIEĽAJTE.

 

Ďakujem

 

Humenné ma aj inú alternatívu na vykurovanie!!! Vážení spoluobčania mesta Humenné. Terajší primátor mesta Miloš…

Uverejnil používateľ Ľubomír Gergeľ Štvrtok 23. mája 2019

Nevýhodná zmluva na teplo = Meričko.

31.05.2019

Prečítal som si výzvu ktorú mi nepriamo adresoval primátor Humenného, Miloš Meričko a tak dovoľte aby som na ňu v krátkosti reagoval. Náš nový primátor Miloš Meričko je naozaj fundovaný viac »

Zaručili sa mi, že je v poriadku.

20.05.2019

Vážení občania, týmto príspevkom sa ešte raz vraciam k zlé opravovaným cestám v Humennom. Myslím tým konkrétne ulice Komenského a Gaštanová. Všetci ktorí po týchto uliciach dennodenne viac »

Nové asfaltové cesty.

16.05.2019

Tak som sa dneska t.j. 16.05.2019, previezol po nových asfaltkách v meste Humenné. Je to super jazda. Šťastie, že mám SUV, inak by som po tej hrboľatej ceste určite zničil nápravu, kolesa a viac »

Tomáš Valášek

Kiskovu stranu posilní diplomat Tomáš Valášek

16.06.2019 15:12

Andrej Kiska má svoju stranu predstaviť v pondelok v Banskej Bystrici.

rekonstrukcia mosta snp, most, oprava vozovky, doprava, zapcha,

Autá bez vodičov môžu spôsobiť v mestách ešte väčšie zápchy

16.06.2019 15:09

Príchod samoriadených taxíkov aj súkromných vozidiel s autonómnym riadením do ulíc môže viesť k väčšiemu preťaženiu mestskej dopravy, ak nebude regulovaná.

andrej Danko SNS

SNS odmieta návrh SaS o zrušení prednosti slovenčiny

16.06.2019 14:57

SNS považuje návrh SaS "za nehoráznu drzosť".

Donald Trump

Trump obvinil denník New York Times z vlastizrady

16.06.2019 14:45

Šéf Bieleho domu označil článok za "nepravdivý", mainstreamové médiá opäť za "skorumpované".

lubo343

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7854x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu

Kategórie