Založ si blog

Transparentnosť po Humensky? ?? !! !

Transparentnosť po Humensky???!!!

Alebo zmena, ktorá neprišla….

Nie tak dávno sa poniektorí občania mesta Humenné tešili, že v meste Humenné a na mestskom úrade zavládne zmena. Jana Vaľová už nebude primátorkou a príde nová tvár na stoličku primátora.  Mesto bude vraj opäť transparentné (aj keď určite poniektorí ani netušia, čo to vlastne tá transparentnosť prakticky má znamenať). Tešili sa na tú údajnú zmenu. Média a slušné Slovensko hlásali, aký strach v Humennom panuje, avšak bol to len strach opozičných kandidátov, že sa nedostanú na stoličky a funkcie, o ktoré bojujú, alebo ich nezamestnané manželky a frajerky nechytia fleka na Mestskom úrade. Teraz zisťujeme, čo bol ten skutočný strach. Terajší primátor Miloš Meričko a jeho aktivisti nazývali primátorku bosorka, tvrdili, že na úrad si vyberá ľudí po známosti. Všetko bolo maximálne netransparentné.

PRVÉ KROKY ODHALILI PRAVÚ TVÁR PRIMÁTORA

Preto si veľa ľudí v komunálnych voľbách 2018 vybralo za primátora vychádzajúcu hviezdu, dlhoročného politika a skrachovaného živnostníka, Miloša Merička. Tento pán nás všetkých dôkladne ubezpečil, že on nikdy, ale naozaj NIKDY v živote nebude viesť skorumpovaný život, korupciu z MsÚ v Humennom vyženie von dverami, len okná nebude zatvárať. Bude sa deliť a dopraje každému! Nebude ľudí deliť na našich a vašich. /ako písal vo svojich statusoch na Fb/ Mesto Humenné sa stane rozprávkovou krajinou, v ktorje bude prevládať dobro, harmónia a ľudskosť. A hlavne, všetko bude robiť TRASPARENTNE!!! Na všetky voľné pracovné miesta bude obsadzovať tých najlepších odborníkov, ktorí vzídu z výberových konaní!

Sladké predvolebné reči sa vedú, ale povolebné víťazstvo si zaslúži byť patrične odmenené a to hlavne tým, ktorí pomáhali. Odmenené a to hlavne NAŠÍM ĽUDOM!!! Tak ako som už v minulosti spomínal a poukazoval, nový primátor začal úradovať maximálne NE-TRAN-SPA-REN-TNE!!!

POĎME K FAKTOM:

Bez výberového konania si vybral prednostku mestského úradu Valériu Kurťákovú, pričom mu zákon ukladal povinnosť, na túto funkciu spraviť výberové konanie. Za zástupkyňu si vybral človeka, ženu Máriu Cehelskú, ktorá minimálne z morálneho hľadiska by túto funkciu nemala zastávať, nakoľko nám všetkým v Humennom ukrojila 7000 eur, ktoré získala neoprávnene na odmenách, aj keď ich po súdnom prehratom súde mestu vrátila. Ďalším svojím transparentným výberom bez výberového konania, poveril do funkcie riaditeľa ZUŠ Mierová, Srba, Srđana Stojiljkovića. /ktorý nemal ani atestačnú skúšku na výkon riaditeľa školy/

https://www.humenne.sk/Aktuality-a-oznamy/ZUS-Mierovu-bude-riadit-novy-povereny-riaditel/

Lenže svojich sympatizantov a pritakávačov treba stále odmeňovať, lebo ich nikdy nie je dosť. Je zaujímavé, že pán primátor takmer hneď ako nastúpil vyhodil asi 4 zamestnancov z mestského úradu. Potreboval si uvoľniť miesta pre svojich? Preto boli bez výberového konania na mestský úrad potichu prijatý 4 noví zamestnanci a to k dňu 1.4.2019.  Ich mená sú Katarína Sopková, Mgr. Mária Vaľová, Ľuboš Ondovčin a PhDr. Dagmar Onuferová. Zdroj: https://www.humenne.sk/Samosprava-mesta/Mestsky-urad/ a taktiež z tohto dôvodu si na pomoc dovolím priložiť link transparentného účtu nášho nového primátora Miloša Merička, aby si každý občan mohol pozrieť sponzorov jeho predvolebnej kampane. https://www.transparentneucty.sk/?fbclid=IwAR3LgLd230b2E7jmbGeft6-7wZKx9obYEpFajh7E-nCZsr1YRrFGELfYORE#/ucet/SK3209000000005146729120.

Hneď prvé meno je Katarína Sopková, táto slečna je známa tým, že v minulosti pracovala pre firmu veľkopodnikateľa z Humenného a je priateľka „frajerka“ poslanca MsÚ, Martina Ruščanského, ktorý spoluorganizoval pochody za Slušné Slovensko v Humennom.  Dotyčná už v minulosti mala mať pozíciu ako hlavná vedúca sekretariátu primátora, čo sa však nepodarilo vďaka poslancovi MsÚ p. Ivanovi Hoptovi a mne, keďže sme na túto situáciu obaja upozornili občanov mesta Humenné. https://www.facebook.com/spolocnezmenmeHumenne/photos/a.1776365722383203/2260199080666529/?type=3&theater

Druhé meno je Mgr. Mária Vaľová /s exprimátorkou je len menovkyňa/, je to manželka neúspešného kandidáta na poslanca v Humennom, podporovateľa Miloša Merička a podnikateľa Andreja V. Ten istý Andrej V. ktorý pomáhal v ťažkých podnikateľských časoch Milošovi Meričkovi, ako to sám uviedol na svojom profile FB. Tretím menom je Ľuboš Ondovčin. Tento pán viedol cielenú kampaň na svojej FB stránke Humenné Online v prospech Miloša Merička a zároveň viedol antikampaň proti Meričkovým protivníkom a protivníkom zlepenca. K pani PhDr. Dagmar Onuferovej sa nevyjadrujem, nakoľko v danej chvíli naozaj neviem o koho ide, ale bola prijatá rovnako bez výberového konania.

Vážení spoluobčania, týmto chcem len upozorniť, že v komunálnych voľbách 2018 si ľudia mysleli, že volia „ transparentnosť, slušnosť a pokoru“. Bohužiaľ so zmenou primátora tieto veci do nášho mesta zabudli prísť.  Slušnosť a pokora ostali úplne niekde stratené. V Humennom je ten naozajstný strach a ten sa prejavuje čoraz viac. Oponenti a kritici tohto stavu sú silno napadaní a ohováraní nepravosťami a výmyslami po Facebooku. Je zrejme, že tento stav vyhovuje momentálne vládnucej chunte, nakoľko vládnu silno totalitným spôsobom. Tento spôsob vládnutia pripomína roky pred rokom 1989. Je neskutočné, že tento zlepenec ktorý zišiel z komunálnych volieb 2018, toto svoje konanie ospravedlňuje slovami, že oni si môžu vyberať ľudí, ktorých poznajú a dôverujú im. Ak sa tak začnú správať všetci funkcionári zamestnaní v štátnych firmách, štátnych úradoch, úradoch VÚC a vo všetkých mestách, tak nastane zlá doba!!! Zlá doba preto, že ak nikoho nebudete mať na vysokej pozícii v danom úrade, alebo firme, v ktorom sa chcete zamestnať, tak budete mať smolu. Môžete byť najlepší odborník na svete, ak nebudete nikoho rodina, kamarát-ka, frajer-ka, tak jednoducho podľa tohto ich vyjadrenia budete mať smolu. Ukazuje sa, že to nové transparentné a liberálne je v skutočnosti pod povrchom  netransparentné, zhnité, egoistické, skorumpované a totalitárske.

 

Hanba im!!!

 

TRANSPARENTNOSŤ PO HUMENSKY ???!!! Alebo zmena, ktorá neprišla….Nie tak dávno sa poniektorí občania mesta Humenné…

Uverejnil používateľ Ľubomír Gergeľ Pondelok 8. apríla 2019

Nevýhodná zmluva na teplo = Meričko.

31.05.2019

Prečítal som si výzvu ktorú mi nepriamo adresoval primátor Humenného, Miloš Meričko a tak dovoľte aby som na ňu v krátkosti reagoval. Náš nový primátor Miloš Meričko je naozaj fundovaný viac »

Humenné ma aj inú alternatívu na vykurovanie! ! !

23.05.2019

Vážení spoluobčania mesta Humenné. Terajší primátor mesta Miloš Meričko so svojím zlepencom pre nás pripravili netradičný darček. Chcú podpísať maximálne nevýhodnú zmluvu s firmou viac »

Zaručili sa mi, že je v poriadku.

20.05.2019

Vážení občania, týmto príspevkom sa ešte raz vraciam k zlé opravovaným cestám v Humennom. Myslím tým konkrétne ulice Komenského a Gaštanová. Všetci ktorí po týchto uliciach dennodenne viac »

Tomáš Valášek

Kiskovu stranu posilní diplomat Tomáš Valášek

16.06.2019 15:12

Andrej Kiska má svoju stranu predstaviť v pondelok v Banskej Bystrici.

rekonstrukcia mosta snp, most, oprava vozovky, doprava, zapcha,

Autá bez vodičov môžu spôsobiť v mestách ešte väčšie zápchy

16.06.2019 15:09

Príchod samoriadených taxíkov aj súkromných vozidiel s autonómnym riadením do ulíc môže viesť k väčšiemu preťaženiu mestskej dopravy, ak nebude regulovaná.

andrej Danko SNS

SNS odmieta návrh SaS o zrušení prednosti slovenčiny

16.06.2019 14:57

SNS považuje návrh SaS "za nehoráznu drzosť".

Donald Trump

Trump obvinil denník New York Times z vlastizrady

16.06.2019 14:45

Šéf Bieleho domu označil článok za "nepravdivý", mainstreamové médiá opäť za "skorumpované".

lubo343

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7851x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu

Kategórie