Založ si blog

Transparentnosť po Humensky? ?? !! !

Transparentnosť po Humensky???!!!

Alebo zmena, ktorá neprišla….

Nie tak dávno sa poniektorí občania mesta Humenné tešili, že v meste Humenné a na mestskom úrade zavládne zmena. Jana Vaľová už nebude primátorkou a príde nová tvár na stoličku primátora.  Mesto bude vraj opäť transparentné (aj keď určite poniektorí ani netušia, čo to vlastne tá transparentnosť prakticky má znamenať). Tešili sa na tú údajnú zmenu. Média a slušné Slovensko hlásali, aký strach v Humennom panuje, avšak bol to len strach opozičných kandidátov, že sa nedostanú na stoličky a funkcie, o ktoré bojujú, alebo ich nezamestnané manželky a frajerky nechytia fleka na Mestskom úrade. Teraz zisťujeme, čo bol ten skutočný strach. Terajší primátor Miloš Meričko a jeho aktivisti nazývali primátorku bosorka, tvrdili, že na úrad si vyberá ľudí po známosti. Všetko bolo maximálne netransparentné.

PRVÉ KROKY ODHALILI PRAVÚ TVÁR PRIMÁTORA

Preto si veľa ľudí v komunálnych voľbách 2018 vybralo za primátora vychádzajúcu hviezdu, dlhoročného politika a skrachovaného živnostníka, Miloša Merička. Tento pán nás všetkých dôkladne ubezpečil, že on nikdy, ale naozaj NIKDY v živote nebude viesť skorumpovaný život, korupciu z MsÚ v Humennom vyženie von dverami, len okná nebude zatvárať. Bude sa deliť a dopraje každému! Nebude ľudí deliť na našich a vašich. /ako písal vo svojich statusoch na Fb/ Mesto Humenné sa stane rozprávkovou krajinou, v ktorje bude prevládať dobro, harmónia a ľudskosť. A hlavne, všetko bude robiť TRASPARENTNE!!! Na všetky voľné pracovné miesta bude obsadzovať tých najlepších odborníkov, ktorí vzídu z výberových konaní!

Sladké predvolebné reči sa vedú, ale povolebné víťazstvo si zaslúži byť patrične odmenené a to hlavne tým, ktorí pomáhali. Odmenené a to hlavne NAŠÍM ĽUDOM!!! Tak ako som už v minulosti spomínal a poukazoval, nový primátor začal úradovať maximálne NE-TRAN-SPA-REN-TNE!!!

POĎME K FAKTOM:

Bez výberového konania si vybral prednostku mestského úradu Valériu Kurťákovú, pričom mu zákon ukladal povinnosť, na túto funkciu spraviť výberové konanie. Za zástupkyňu si vybral človeka, ženu Máriu Cehelskú, ktorá minimálne z morálneho hľadiska by túto funkciu nemala zastávať, nakoľko nám všetkým v Humennom ukrojila 7000 eur, ktoré získala neoprávnene na odmenách, aj keď ich po súdnom prehratom súde mestu vrátila. Ďalším svojím transparentným výberom bez výberového konania, poveril do funkcie riaditeľa ZUŠ Mierová, Srba, Srđana Stojiljkovića. /ktorý nemal ani atestačnú skúšku na výkon riaditeľa školy/

https://www.humenne.sk/Aktuality-a-oznamy/ZUS-Mierovu-bude-riadit-novy-povereny-riaditel/

Lenže svojich sympatizantov a pritakávačov treba stále odmeňovať, lebo ich nikdy nie je dosť. Je zaujímavé, že pán primátor takmer hneď ako nastúpil vyhodil asi 4 zamestnancov z mestského úradu. Potreboval si uvoľniť miesta pre svojich? Preto boli bez výberového konania na mestský úrad potichu prijatý 4 noví zamestnanci a to k dňu 1.4.2019.  Ich mená sú Katarína Sopková, Mgr. Mária Vaľová, Ľuboš Ondovčin a PhDr. Dagmar Onuferová. Zdroj: https://www.humenne.sk/Samosprava-mesta/Mestsky-urad/ a taktiež z tohto dôvodu si na pomoc dovolím priložiť link transparentného účtu nášho nového primátora Miloša Merička, aby si každý občan mohol pozrieť sponzorov jeho predvolebnej kampane. https://www.transparentneucty.sk/?fbclid=IwAR3LgLd230b2E7jmbGeft6-7wZKx9obYEpFajh7E-nCZsr1YRrFGELfYORE#/ucet/SK3209000000005146729120.

Hneď prvé meno je Katarína Sopková, táto slečna je známa tým, že v minulosti pracovala pre firmu veľkopodnikateľa z Humenného a je priateľka „frajerka“ poslanca MsÚ, Martina Ruščanského, ktorý spoluorganizoval pochody za Slušné Slovensko v Humennom.  Dotyčná už v minulosti mala mať pozíciu ako hlavná vedúca sekretariátu primátora, čo sa však nepodarilo vďaka poslancovi MsÚ p. Ivanovi Hoptovi a mne, keďže sme na túto situáciu obaja upozornili občanov mesta Humenné. https://www.facebook.com/spolocnezmenmeHumenne/photos/a.1776365722383203/2260199080666529/?type=3&theater

Druhé meno je Mgr. Mária Vaľová /s exprimátorkou je len menovkyňa/, je to manželka neúspešného kandidáta na poslanca v Humennom, podporovateľa Miloša Merička a podnikateľa Andreja V. Ten istý Andrej V. ktorý pomáhal v ťažkých podnikateľských časoch Milošovi Meričkovi, ako to sám uviedol na svojom profile FB. Tretím menom je Ľuboš Ondovčin. Tento pán viedol cielenú kampaň na svojej FB stránke Humenné Online v prospech Miloša Merička a zároveň viedol antikampaň proti Meričkovým protivníkom a protivníkom zlepenca. K pani PhDr. Dagmar Onuferovej sa nevyjadrujem, nakoľko v danej chvíli naozaj neviem o koho ide, ale bola prijatá rovnako bez výberového konania.

Vážení spoluobčania, týmto chcem len upozorniť, že v komunálnych voľbách 2018 si ľudia mysleli, že volia „ transparentnosť, slušnosť a pokoru“. Bohužiaľ so zmenou primátora tieto veci do nášho mesta zabudli prísť.  Slušnosť a pokora ostali úplne niekde stratené. V Humennom je ten naozajstný strach a ten sa prejavuje čoraz viac. Oponenti a kritici tohto stavu sú silno napadaní a ohováraní nepravosťami a výmyslami po Facebooku. Je zrejme, že tento stav vyhovuje momentálne vládnucej chunte, nakoľko vládnu silno totalitným spôsobom. Tento spôsob vládnutia pripomína roky pred rokom 1989. Je neskutočné, že tento zlepenec ktorý zišiel z komunálnych volieb 2018, toto svoje konanie ospravedlňuje slovami, že oni si môžu vyberať ľudí, ktorých poznajú a dôverujú im. Ak sa tak začnú správať všetci funkcionári zamestnaní v štátnych firmách, štátnych úradoch, úradoch VÚC a vo všetkých mestách, tak nastane zlá doba!!! Zlá doba preto, že ak nikoho nebudete mať na vysokej pozícii v danom úrade, alebo firme, v ktorom sa chcete zamestnať, tak budete mať smolu. Môžete byť najlepší odborník na svete, ak nebudete nikoho rodina, kamarát-ka, frajer-ka, tak jednoducho podľa tohto ich vyjadrenia budete mať smolu. Ukazuje sa, že to nové transparentné a liberálne je v skutočnosti pod povrchom  netransparentné, zhnité, egoistické, skorumpované a totalitárske.

 

Hanba im!!!

 

TRANSPARENTNOSŤ PO HUMENSKY ???!!! Alebo zmena, ktorá neprišla….Nie tak dávno sa poniektorí občania mesta Humenné…

Uverejnil používateľ Ľubomír Gergeľ Pondelok 8. apríla 2019

Vymývanie mozgov!

11.07.2019

Je tomu už rok a pol od kedy som sa začal aktívne zaoberať komunálnou politikou. Od tej chvíle na mňa útočili rôzni občania nášho mesta a dávali ma do súvisu kde s kým a pokračuje to až viac »

Zámer stiahnutý! ?

24.06.2019

Medzi prvými som informoval všetkých občanov nášho mesta Humenné a to už 22. mája 2019, že mesto sa snaží podpísať nevýhodnú zmluvu s firmami HES a Chemes. Od tej chvíle som bol atakovaný viac »

Nevýhodná zmluva na teplo = Meričko.

31.05.2019

Prečítal som si výzvu ktorú mi nepriamo adresoval primátor Humenného, Miloš Meričko a tak dovoľte aby som na ňu v krátkosti reagoval. Náš nový primátor Miloš Meričko je naozaj fundovaný viac »

Pevnosť, Brégançon,

Macron chce byť vplyvný líder. Odomkol pevnosť silnému Putinovi

19.08.2019 22:27

Šéf Kremľa sa dostal tam, kam francúzski prezidenti pozývajú štátnikov zo zahraničia len výnimočne.

Ábel Ravasz

Stratifikáciu podporiť chceme, považujeme ju za dôležitú, povedal Ábel Ravasz

19.08.2019 21:22

Na forme podľa neho strane veľmi nezáleží, dôležité je aby bol návrh kvalitný.

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

lubo343

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 11944x
Priemerná čítanosť článkov: 1327x

Autor blogu

Kategórie